Dalip Senka, Fituesi i Kampionatit Kombetar te Shahut

Dalip Senka, lindur dhe banues ne Dardhe te Korces eshte vetem 15 vjec por ka arritur majat me te larta te kampionatit te shahut ne vend. Me poshte mund te lexoni intervisten e dhene per Shtypidites.com Pershendetje Dalip, tashme jeni kampion i grupmoshave ne Shqiperi, si ndiheni? Ne rradhe ...

Shqiperia

Nisin festimet nė Tiranė, nė Durrės mbrin Ismail Qemali

Tirana nis sot zyrtarisht festimet për 100-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë, festime këto që zgjasin


Sport

Traineri Lika: Partizani do tė rikthehet

Trajneri beson tek foca e skuadrës së kuqe. Kukësi jo më një surprizë, ndërsa Flamurtari ka krizë rezultatesh Intervistoi Mario NikolliTrajneri Hasan Lika, në një intervistë për “Sp


Bota

Romney i uron fitoren Obamės

“Unë sapo telefonuar  presidentin Obama për ta uruar për fitoren e tij”, e nisi Romney fjalën para mbështe


Lifestyle

Martesa. A janė lidhjet gjithmonė tė drejta?

Shpesh në një lidhje dashurie hyjmë për arsye të gabuara, me shpresën se kjo do të përmirësojë nd


Teknologji

Llogaritë në Google+ tash kanë URL miqësore

Google gjate dites se djeshme ka lajmeruar se po behen gati per lansimin publikisht te url-ve miqesore per perdoruesit e Google+. Pas nje kohe te gj