Sekuestro 72 kg kanabis në Bushat, pranga 3 personave

Sekuestro 72 kg kanabis në Bushat, pranga 3 personave SHKODER-Tre persona janë arrestuar në Bushat të Shkodrës pasi janë kapur në flagrancë me 72 kg kanabis sativa.

Burime nga policia e qarkut të Shkodrës bënë të ditur për TVNews24 se në sajë të operacionit të koduar ‘Vinoteka’ u mundësua sekuestrimi i 72 kg kanabis si dhe sekuestrimi i 3 automjeteve luksoze. Në pranga u vunë shtetasit Pëllumb Zojza, 37 vjec, Nikolin Gështenja 33 vjec dhe Gegë Thani, 40 vjec.
Personat e kishin ndarë kanabisin në 4 thasë gati për treg.

Policia ishte vënë në gjurmët e shtetasve të lartpërmendur pasi dyshonte se kryenin aktivitetin e prodhimit dhe tregtimit të lëndëve narkotike. Dyshohet se rrethi i trafikut të kanabisit është më i gjerë.
http://www.balkanweb.com/shqiperi/2685/sekuestro-72-kg-kanabis-ne-bushat-pranga-3-personave-94393.html
English Italiano Deutsch Russian Trk Greek
Big Brother Albania 6, Tirana Hotels walmart coupons Office Depot Coupons bed bath and beyond coupon kohls coupons free coupons gazeta celesi Shakespeare Quotes What is ADHD Swag Quotes