Imuniteti, PD: Politikanët të heshtin, tani është radha e qytetarëve

Imuniteti, PD: Politikanët të heshtin, tani është radha e qytetarëve TIRANE - Partia Demokratike e cilëson si absurde kërkesën e socialistëve për kushtëzimin e referendumit për imunitetin, me referendume për çështje të tjera.

Në një konferencë për shtyp nga selia blu, zëdhënësja e PD-së Silvi Bardhi theksoi vendosmërinë e demokratëve për të thirrur referendumin dhe për të respektuar zërin e qytetarëve.

Sipas PD-së, tashmë ka ardhur koha që politikanët të heshtin, pasi është radha e qytetarëve për të vendosur nëse do të shembet muri i imunitetit. 

“Tre ditë më parë Rama, me moton jemi për heqjen e imunitetit por nuk lejojmë heqjen e tij, nuk lejoi që të votohej projekti për heqjen e imunitetit 3 ditë më parë. Me këtë akt ai shkelmoi ëndrrën europiane të të rinjve. Tani ai deklaron se do të kushtëzojë referendumin për çështjen e imunitetit me çështje të tjera. PD deklaron se referendumi do të thirret dhe zëri i qytetarëve do të respektohet plotësisht.”- u shpreh zëdhënësja e PD-së.
http://www.balkanweb.com/shqiperi/2685/imuniteti-pd-politikanet-te-heshtin-tani-eshte-radha-e-qytetareve-98675.html
English Italiano Deutsch Russian Trk Greek
Big Brother Albania 6, Tirana Hotels walmart coupons Office Depot Coupons bed bath and beyond coupon kohls coupons free coupons gazeta celesi Shakespeare Quotes What is ADHD Swag Quotes