TITUJT E LAJMEVE KRYESORE TË DITËS SË DJESHME

TITUJT E LAJMEVE KRYESORE TË DITËS SË DJESHME

LAJME NGA VENDI:


Berisha: Aksi Farkë-Baldushk, një nga segmentet më të fuqishme të boshtit të Jugut

Qeveria i kerkon Kuvendit te miratoje sa me shpejt Ligjin “Për mbrojtjen e biznesit te vogel”

Topi u sugjeron ish-të përndjekurve zgjidhje institucionale për çështjen e dëmshpërblimit         

Kukës, sot 30 mijë kosovarë në përkujtim të eksodit të 10 viteve më parë

Opozita bojkoton punimet e seancës parlamentare   

Nishani: Pajisja e shtetasve me letërnjoftimin elektronik, brenda të gjitha parashikimeve

Karta e identitetit- Kule: javën e ardhshme të gjithë studentët të pajisur me kupona

Vlorë: Pastrimi i gjirit detar nga municionet, nis operacioni shqiptaro-hollandez

Kontigjenti i 14 -të paqeruajtës shqiptar niset për në Afganistan

Ekon: INSTAT - eksporti gjatë tremujorit të katërt të 2008 më i lartë se një vit më parë

Ekon- Fullani: Ekonomia shqiptare paraqet stabilitet makroekonomik

Ekon: INSTAT - Indeksi i çmimeve të konsumit arriti në 101,6 për qind

Endri Pema emërohet drejtori i ri i Doganave Shqiptare

ICITAP inicion takimin e përbashkët “njësia e sigurisë në portin e Sarandës”

Avokati i Popullit kërkon ligj të ri për faljen e të dënuarve 

 

NGA BOTA:

Kosova dorëzon nesër në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë deklaratën e argumenteve për Pavarësinë

Aviacioni izraelit sulmon Rripin e Gazës

Izraeli: Palestinezët duhet të njohin "Shtetin Hebre"

Ekon – FMN parashikon një recesion të gjatë përpara një rimëkëmbjeje "të dobët"

Slloveni : Turk- Thaçi: Pavarësia e Kosovës ka sjellë më shumë paqe, stabilitet dhe perspektivë Evropiane për rajonin

Rusi - Medvedev nxit konkurencën politike në vend

SHBA- Rënie e papritur e numrit të të papunëve të regjistruar

Kajro; Një radar zbulon varrin e mundshëm të Kleopatrës dhe Mark Antonit

NATO planifikon manovra ushtarake në Gjeorgji.


ShtypiDites
English Italiano Deutsch Russian Trk Greek
Big Brother Albania 6, Tirana Hotels walmart coupons Office Depot Coupons bed bath and beyond coupon kohls coupons free coupons gazeta celesi Shakespeare Quotes What is ADHD Swag Quotes