PASQYRA E SHTYPIT SHQIPTAR PËR DITËN E SOTME , DATËN 23-06-2009

PASQYRA E SHTYPIT SHQIPTAR PËR DITËN E SOTME , DATËN 23-06-2009

 

 Më poshtë vijojnë disa nga titujt kryesorë të shtypit shqiptar për ditën e sotme:      Gazeta Shqip

TOPI: SHISH E POLICIA TË KENË KUJDES ME ZGJEDHJET

     Presidenti Bamir Topi zhvilloi dje një takim me të gjithë drejtuesit e institucioneve kushtetuese në vend, ku në mënyrë të qartë i kërkoi Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit dhe kreut të SHISH-it, që të mos ndërhyjnë në procesin zgjedhor të 28 qershorit, por të japin kontributin e tyre ligjor me qëllim që gjithçka të realizohet sipas ligjit dhe standardeve të kërkuara.

Më poshtë vijojnë disa tituj të tjerë të kësaj gazete:

Karaburuni u "shit" për një ditë drita
2400 euro në muaj! Kaq na kushton një deputet
Berisha e Rama rrëfehen për FMN-në dhe zgjedhjet

     Gazeta "Rilindja Demokratike"

URAGANI I FITORES NË GJITHË VENDIN, SHESHET VISHEN BLU, FITORJA NË PRAG

     13 premtimet kryesore të mandatit të dytë qeverisës nga heqja e vizave tek rritja e pagave dhe pensioneve, lufta kundër varfërisë, hapja e 160 mijë vendeve të reja të punës, zhvillimi i turizmit dhe nisja e negociatave për anëtarësim të plotë në BE.

Më poshtë vijojnë disa tituj të tjerë të kësaj gazete:

Berisha, mitingje madhështore në qytetet e mëdha, Lushnje, Fier, Dibër dhe Krujë
Modeli korruptiv që premton Edvin Rama
PD, mitingun më të madh në 20 vitet e fundit në Velipojë

     Gazeta Ballkan

SONDAZHI, PS DHE PD S'KAPIN MAXHORANCËN

     Kompania italiane IPR Marketing në bashkëpunim me televizionin Ora News, ka publikuar sondazhin e fundit përpara ditës së zgjedhjeve në Shqipëri, një anketim i cili zhvillohet nëpërmjet telefonatave. Nga sondazhi rezulton se PD është në avantazh me 44 për qind të votave, dhe pastaj vjen PS me 41 për qind, LSI me 5 për qind, G99 me 2.6 për qind. Sipas këtij sondazhi, koalicioni i PD-së merr 47.9 për qind të votave, ndërsa ai i PS-së 44.4 për qind të votave.  

Më poshtë vijojnë disa tituj të tjerë të kësaj gazete:

Tenderi, francezët nisin gjyqin ndaj Olldashit
Nano: Të bashkohemi si Hilari me Obamën
Rama: Plani im për Tiranën dhe Shqipërinë
Ristani: Rrezikohen zgjedhjet, sillni komisionerët

     Gazata "Standard"

SONDAZHI, PD FITON ME 14 % DIFERENCË NË ELBASAN

     "Gani Bobi" nxjerr fitues PD-në në garën e Elbasanit.Gjithashtu sipas "IPR Marketing", Partia Demokratike fiton në Shqipëri. Pas Fierit e Tiranës, sondazhi i "Gani Bobit" nxjerr fituese PD-në edhe në qarkun e Elbasanit, ku 1.600 të pyeturit se si do të dilnin zgjedhjet nëse votonin këtë diel, janë deklaruar me 51.1 për qind se do të votonin për Partinë Demokratikedhe vetëm 37 % për Partinë socialiste.

Disa tituj të tjerë të kësaj gazete

Aleanca e re Nano-Meta: Rama u vetpërjashtua
Një ditë me Bashën në Elbasan, atje ku banorët flasin për ndryshimin

     Gazeta Shqiptare

FLET EDI RAMA: "DO MARR 71 DEPUTETE, DO BEJ NDRYSHIM HISTORIK"

     Kreu i Partise Socialiste rrefehet ne "News 24"" Ç'do bej une kryeminister". Partia Socialiste synon te marre 71 deputete ne zgjedhjet e 28 qershorit, prej te cilave 20 per qind do te jene gra dhe 25 per qind do te jene juriste.

Disa tituj te tjere te kesaj gazete:

Topi: 28 qershori dite feste dhe jo betejash
Berisha fton te majtet: Votoni per ne
Meksi: Tensioni, partite e medha jane intolerante

     Gazeta Shekulli

REUTERS, DEBATI NE DISTANCE RAMA-BERISHA

     Perplasja, pas deshtimit te debatit publik, dy kreret u pergjigjen te njejtave pyetje per zgjedhjet dhe FMN-ne. Berisha angazhohet per zgjedhje te lira dhe te ndershme. Rama skeptik per standartet e zgjedhjeve.

Disa nga titujt e tjere te kesaj gazete:

Topi: SHISH dhe policia larg duart nga zgjedhjet
Shkelja: KQZ lejon kandidate antiligjore
Deshton tryeza, Metes i pergjigjet NANO

     Gazeta "Zëri i Popullit"

ZGJEDHJET, KE DERGON DELEGACION VEZHGUESISH PER STANDARDET

     Nje delegacion prej 19 anetaresh te Asamblese Parlamentare te Keshillit te Evropes i udhehequr nga Corien Jonker, do te vizitoje Shqiperine nga 26 deri me 29 qershor per te vezhguar zgjedhjet parlamentare.

Disa nga titujt e tjere te kesaj gazete:

Rama: Do te qeveris me shqiptaret e shkuadres se ndryshimit
Klosi: Shtyllat e programit qeverises, zhvillimi rural per te luftuar varferine 
Gazeta "Koha Jonë"

NANO: RAMA, KARRIERË DUKE PëRÇARË TË MAJTËN

Më poshtë vijijnë titujt e tjerë të kësaj gazete:

Edi Rama: Berisha po na izolon si në komunizëm
Kulturë, "Korridori i shqiptarëve" me dorën e kacelit
Celet projekti, si të japësh mësim në SHBA
Tiranë. Masakt sulmojnë bankën, dështon grabitja

     Gazeta "Korrieri"

SERVET PËLLUMBI: PESË ARSYET PSE REFUZOVA NANON DHE METËN

     Daljen nga PS Meta e motivoi si një papajtueshmëri me Nanon dhe s'mund ta besoja se do inskentonte "lëvizje" të tilla 6-7 ditë para zgjedhjeve për të futur Nanon në lojë, i cili bëri thirrje për të votuar kundër Ramës

Më poshtë vijojnë titujt e tjerë të kësaj gazete
KQZ miraton votimin në 506 bare e restorante
BB: Shqipëria, rritje 2% deri në 2011
Bruksel: Ngrin aplikimi i Berishës për statustin "kandidat"
Apeli. Topi me krerët e sigurisë: 28 qershori jo ditë beteje

     Gazeta 55

SONDAZHET E FUNDIT PARA ZGJEDHJEVE: PD THELLON EPËRSINË

Sondazhet e institutit "gani Bobi" si dhe të prestigjiozëvwe italianë "IPR Marketing" konfirmuan mbrëmë thellimin e epërsisë së Sali Berishës ndaj rivalit të mekur të Partisë Socialiste.

Më poshtë vijojnë titujt e tjerë të kësaj gazete:

Opinion: Një shekull për t'u kthyer te deti
Politikë. "Ne bejmë realitet Shqipërinë në BE, punësimi, rrogat, pensionet dhe rrugët, prioritetet tona në 4 vitet e ardhshme"
Më 1 Korrik Suedia merr presidencën e BE-së, shpall si prioritet liberalizimin e vizave me Shqipërinë dhe vendet e tjera të rajonit.

     Gazeta "Panorama"

ISH-PRESIDENTI KANDIDATËT E PS, PADI PENALE NDAJ MOISIUT 

     Dy kandidatët e të PS për deputet , Asllan Dogjani dhe Vangjel Tavo kanë dorëzuar dje kallëzime penale në prokurori ndaj ish presidentit Moisiu për faktin se e kanë gjetur veten e tyre në listën e zezë të deputetëve

Më poshtë vijojnë disa nga titujt kryesorë të kësaj gazete:

Meta e Nano në tryezën e së majtës : Pse duhet të bashkohemi për të larguar Berishën
Sondazhi, Koalicioni i PD tre pikë para aleancës së PS
Vrasja e kambistit vetëm një i dyshuar

     Gazeta "Metropol"

TOPI MBLEDHJE TË FSHEHTË ME KRERËT E SHISH, POLICISË E PROKURORISË

     Presidenti kërkon uljen e tensioneve dhe garantimin e votës. Kreu i shtetit jep Këshillat e fundit 6 ditë para votimeve.

Më poshtë vijojnë disa nga titujt kryesorë të kësaj gazete:

Matura procedura per lëndët me zghjedhje dhe ankesat
PS, takimi Nano-Meta tregues dëshpërimi
Pena të arta Franceze për shqiptarët 1332-2007

 


ShtypiDites
English Italiano Deutsch Russian Trk Greek
Big Brother Albania 6, Tirana Hotels walmart coupons Office Depot Coupons bed bath and beyond coupon kohls coupons free coupons gazeta celesi Shakespeare Quotes What is ADHD Swag Quotes