SPORT: REZULTATET DHE RENDITJA E JAVËS SË 22-TË TË SUPERLIGËS

  SPORT: REZULTATET DHE RENDITJA E JAVËS SË 22-TË TË SUPERLIGËS

Pas ndeshjeve të javës së 22-të është mbyllur edhe faza e dytë e kampionatit shqiptar të futbollit. Vllaznia dhe Tirana kryesojnë me pikë të barabarta Superligën. Në vendin e tretë ndodhet Dinamo e cila është vetëm 3 pikë larg kreut të renditjes. Në fundin e tabelës Lushnja dhe Bylis rrezikojnë rënien nga kategoria, pasi janë 4 pikë vendin të 10-të. 

-     Ndeshjet e javës së 20-të të Superligës: 

 
Dinamo  -  Bylis               5-1
Shënues: Plaku 6' 88’,  Sefa 49', 80', Bakaj 50'/ K.Dalipi 42'  

Teuta  -  Vllaznia              4-0
Shënues: Vila 26’, Mile 78', Hysa 88'/Ahmeti 89' 

Shkumbini  -  Flamurtari   2-1
Shënues: Deliovski 61'/Turdiu 76'/ Galica 42’   

Besa  -  Apolonia             2-1
Shënues: Nana 84', Fortunat 86'/ Hadjibulic 6’ 

Elbasani  -  Partizani         0-1
Shënues: Bega 31'

Lushnja  -  Tirana             0-0 

-          Renditja e Superligës pas javës së 22-të  

 

     Skuadra        N    F    B    H        Gola        P

 1  Vllaznia       22    12    5     5       31-20     41  

 2  Tirana         22    11    8     3       34-17     41  

 3  Dinamo       22    10    8     4       32-19    38  

 4  Shkumbini   22    10    6     6       24-20    36  

 5  Besa           22      9    5     8       22-24    32  

 6  Teuta          22      7    8     7       25-19    29  

 7  Flamurtari   22      6    7     9       16-19    25  

 8  Elbasani      22      5   10    7       16-18    25  

 9  Partizani      22      6    7     9       16-21    25  

10 Apolonia     22      7    3    12       23-31   24  

11 Bylis            22      5    5   12       17-33    20  

12 Lushnja       22       4    7   11      14-26    19 

 


ShtypiDites
English Italiano Deutsch Russian Trk Greek
Big Brother Albania 6, Tirana Hotels walmart coupons Office Depot Coupons bed bath and beyond coupon kohls coupons free coupons gazeta celesi Shakespeare Quotes What is ADHD Swag Quotes