PASQYRA E SHTYPIT SHQIPTAR

PASQYRA E SHTYPIT SHQIPTAR

Më poshtë vijojnë disa nga titujt kryesorë të shtypit për ditën e hënë


     Gazeta “Panorama”
TABELA ZYRTARE- PAGAT E REJA PËR USHTARAKËT DHE POLICËT
Që nga 1 maji pagat e punonjësve të Policisë së Shtetit dhe të ushtarakëve do të rriten mesatarisht 5.5 %. Gazeta boton sot të plotë rritjen e pagave të ushtarakëve, diplomatëve, Gardës së Republikës dhe Policisë së Shtetit. Përcaktohet edhe pagat e pedagogëve të Shkollës së Policisë 

-Më poshtë vijojnë disa nga titujt kryesorë të kësaj gazete

Arjan Cani, nga “Zona e Lirë’ në skenën e teatrit

Të pathënat e ceremonisë mortore të Enver Hoxhës

     Gazeta “Metropol”
LITAT E DEPUTETËVE TË PD DHE PS MBAJNË PEZULL FUSHATËN

Kampet e partive të mëdha përfshihen nga ethet e renditjes në lista dhe pjesëmarrja në garë. Vështrimi mbi fushatën e demokratëve dhe atë të socialistëve. Islami thirrje për kartat e identitetit. PD-ja premton liberalizimin e vizave në fillim të mandatit të dytë qeverisës 
-Më poshtë vijojnë disa nga titujt kryesorë të kësaj gazet:

Ish- pronarët projekti i kompensimeve deri më 2011

Matura, tetstet e provimit për gjuhët e huaja e profilit social

Konfindustria, deputet votojnë sot me consensus Gjykatën Administrative  

     Gazeta “Standard”
MATURA, CILA DEGË TË ZGJIDHNI NË BAZË TË NOTAVE QË KENI

Diagrama që lidh pikët e fituara me degët përkatëse, sipas aplikimit të bërë nga studentët.

-Më poshtë vijojnë disa nga titujt kryesorë të kësaj gazet:

Zgjedhjet, koalicionet që përballen dhe partitë që rrezikohen

Sulmet ndaj vajzës së Kryeministrit, si ora e Bushit

Sot seanca e fundit, presin 21 projektligje 

     
Gazeta “Koha Jonë”
     
KËTË VIT, ARSIMI I DETYRAUR QË 5 VJEC

Në shtator do të çelen 50 klasa të veçanta për fëmijët që nuk kanë qënë ndonjëherë në kopshte.
-Më poshtë vijojnë disa nga titujt kryesorë të kësaj gazete

Topi: Drejtësia të qëndrojë larg pazareve

Milo, kandidat për deputet në 6 qarqe njëherësh

Evelonë Matjë: Jam e dashuruar me shqiptarët

     Gazeta “Shqip”
RIKTHEHET NË GJYKATËN E LARTË DOSJA “DURRËS- KUKËS”

Prokuroria përgatitet për një tjetër “betejë” ligjore në lidhje me dosjen “Durrës- Kukës”. 

-Më poshtë vijojnë disa nga titujt kryesorë të kësaj gazete

Kandidatët për Tiranën, PD fillon negociatat

Standardet e BE për bankat, asnjë përfitim për shqiptarët

PS shtyn marrëveshjen me aleatët, prêt Dulen 

     Gazeta “Shqiptare"
DIPLOMATI NORVEGJEZ: HAKMARRJA E HOXHËS, VRAU MEHMET SHEHUN

Kujtimet e Carl Wibey në një libër 

-Më poshtë vijojnë disa nga titujt kryesorë të kësaj gazete

Topalli: Rama ëhstë I blëre

ICE: Biznesit Italian I mungon siguria 

     Gazeta :”Shekulli”
ZGJEDHJET, DREJTUESIT E OSBE NË TIRANË, TAKIME ME KRERËT E PARTIVE

Pritet që këtë mesjavë të mbërrin në Tiranë, një delegacion i lartë I OSBE-së, në përbërje të të cilit do të jetë Presidenti i Asamblesë Parlamnetare, Joao Soares dhe katër derjtues të tjerë.

-Më poshtë vijojnë disa nga titujt kryesorë të kësaj gazete

Presidenti Topi feston “Ditën e Drejtësisë’, mungon Alibeaj

Studentët u bllokuan për trafik klandestinësh

     Gazeta"Korieri"
BOLLANO: TË ZGJIDHEN PROBLEMET E MINORITETIT. OMONIA S’KUSHTËZON

Intervista/ Kryetari i Bashkisë së himarës dhe i organizatës së pakicës greke thatë se diskutimi për greqishten gjuhë zyrtare është një çështje e konsumuar

-Më poshtë vijojnë disa nga titujt kryesorë të kësaj gazete

Arrestohen dy vëllezër nga Elbasani, vranë kambistin

Gurët në veshka, mund të dëmtojnë organet seksuale

     Gazeta "55”
BISEDA EDI RAMA- MIHAL DELIJORGJI, VETËM 5 MINUTA PARA ARRESTIMIT

Ortakëria e vërtetë e Ramës me Delijorgjin. Gazeta disponon mbi 200 tabulate të dialogëve mes dy ortakëve. Plani për të shpifur implikime të paqena dhe frika e nga zbardhja e teksteve të vjetra
-Më poshtë vijojnë disa nga titujt kryesorë të kësaj gazete

Topalli: Motivi I Edi Ramës, rushfeti dhe korrupsioni

PS të përgëzojë punonjëist e postës q janë në detyrë çdo ditë të javës dhe me 2 turne

Vrasjet në kufi, krimi i diktaturës

     Gazeta “Sporti shqiptar”
“GJYQTARI META U DHA FITOREN SHKODRANËVE”

Trajneri i Bluve, Muça, akuzon gjyqtarin, madje ai shprehet se gjyqtarët e përfolur duhen larguar nga superliga

-Më poshtë vijojnë disa nga titujt kryesorë të kësaj gazete

Elbasani I vë kapakun sezonit për të kuqtë

Vlonjatët nga 5 mijë euro për kupën

Starova: Teuta, një sezon mjaft I mirë


ShtypiDites
English Italiano Deutsch Russian Trk Greek
Big Brother Albania 6, Tirana Hotels walmart coupons Office Depot Coupons bed bath and beyond coupon kohls coupons free coupons gazeta celesi Shakespeare Quotes What is ADHD Swag Quotes